Rozhovor v Rádiu SLOVENSKO: O chrípke

Aj vy máte pocit, že na nás v poslednom čase útočí nejako veľa vírusov?

Práve na ten chrípkový sa tento týždeň zameriame podrobnejšie s Ľubomírou Goljerovou.

Úrad verejného zdravotníctva na svojom webe uvádza odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa nového ochorenia. Informuje aj čo robiť, ak cestujete z oblastí nákazy koronavírusom.

Chrípkou sa ročne nakazí asi 5 miliónov ľudí, teda približne toľko, koľko je obyvateľov Slovenska. Čo môžeme urobiť preto, aby sme sa jej podľa možnosti vyhli, povie Ľubomíra Goljerová.

Vitamín C, umývanie rúk, vhodné obliekanie a psychická pohoda, aj takto by sa dali zhrnúť včerajšie rady, ako odplašiť chrípkové vírusy. Dnes sa pozrieme na ďalšiu veľmi dôležitú zložku prevencie – očkovanie. Slovo má Ľubomíra Goljerová.

Hoci očkovanie proti chrípke našincom veľa nehovorí, je to zatiaľ najúčinnejšia obrana, akú máme. Očkovať sa treba na jeseň, aby si telo vytvorilo protilátky práve na toto obdobie chrípkovej sezóny – prečo práve v zime?

Chrípková sezóna je v plnom prúde a hoci ju tento rok zatienili správy o koronavíruse, netreba podceňovať ani tú našu – domácu. Čo robiť, ak si na vás zasadla? Ľubomíra Goljerová sa pýtala najprv v uliciach:


Obsah sa nachádza taktiež na stránke Rádia Slovensko – https://slovensko.rtvs.sk/relacie/serial-tyzdna/216380/o-chripke

Zdieľať článok: