Autentická výpoveď lekárky o situácii v DSS v Pezinku v súvislosti s ochorením COVID 19. O svojej skúsenosti prežité „na vlastnej koži“ sa s poslucháčmi Rádia Slovensko podelila MUDr. Šimková.

1.júna sa v Domove sociálnych služieb v Pezinku skončila izolácia. V karanténe pre šíriaci sa koronavírus boli zamestnanci i klienti od 12. apríla a pandémia si v tomto zariadení vyžiadala aj obete na životoch. Po odvolaní vtedajšej riaditeľky tam hľadali aj lekársku posilu. Ako zistila Ľubomíra Goljerová, stala sa ňou Hlavná odborníčka ministerstva zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo a zároveň aj členka Národného klinického krízového tímu – Adriana Šimková:

Situácia v domove seniorov v Pezinku 1

Do Domova sociálnych služieb v Pezinku prišla slúžiť v čase, keď tam bolo 30 pozitívnych prípadov na Covid 19. Spolu s tímom ošetrovateľov urobili viac ako 200 testov a situáciu sa im v zariadení pre seniorov podarilo stabilizovať. Lekárka Adriana Šimková sa Ľubomíre Goljerovej ale priznala, že aj ona sama mala strach.

Situácia v domove seniorov v Pezinku 2

Obsah sa nachádza taktiež na stránke Rádia Slovensko – https://slovensko.rtvs.sk/clanky/spolocnost/227029/situacia-v-domove-seniorov-v-pezinku

Zdieľať článok: